Rubriky
Nezařazené

Cesta do Spojených států amerických

PLÁNUJETE VÝLET DO AMERIKY?

Plánujete výlet do Ameriky? Máme pro Vás pár rad na cesty a tipů, co určitě musíte vidět.

Předtím než vycestujete ovšem budete muset zařídit pár věcí, z nichž tou nejdůležitější je zařídit si povolení ESTA. Sice už s USA nemáme vízovou povinnost, ale tato forma elektronického povolení jej nahrazuje. Ale nebojte se nic, vyplněnéí je jedoduché a většina žádostí je vyřízena kladně.

New York

socha svobody v New Yorku

Již při vjezdu lodí do přístavu New York vítá návštěvníky ocelová americká ikonická Socha svobody s hořící pochodní v ruce. Do přístavu, kde socha stojí, vtéká veletok řeky Hudson. Přes menší řeku East River se pne Brooklynský most, často zobrazovaný nejstarší visutý most ve Státech.

Slavné Velké Jablko Vás uchvátí svými širokými bulváry plnými mrakodrapů. Nejslavnější a nejvýznamnější z nich je Empire State Building. Nejvyšší a nejkrásnější budova v New Yorku se svými 102 patry, postavená v art deco stylu. Je velmi navštěvovaným místem ve městě a ukazuje se v mnoha amerických filmech.

Nedaleko se můžete projít po Times Square, obrovské křižovatce plné reklam a obchodů, která křižuje Broadway, nejstarší ulici na ostrově Manhattan, kde se centrum New Yorku nachází.

Pro milovníky kultury je ve městě několik muzeí jako Metropolitní muzeumGuggenheimovo muzeum a Museum of Modern Art.

Odpočinek po náročném dni plném zážitků najdete v Central Parku, zelené ploše uprostřed metropole. Koná se zde spousta zájmových aktivit a cvičení pro unavené obyvatele.

Americké parky

Spojené státy jsou známé svou krásnou a bohatou přírodou. Kromě městských oblastí stojí za zhlédnutí Americké národní parky, ve kterých najdeme nejen zvláštní geologické útvary, ale i množství zvěře, jako jsou medvědi, vlci, pozůstatky bizoních stád, pumy, kojoti, skalní orli a mnoho jiných menších živočichů.

Nejznámějším a nejstarším parkem je Yellowstone ve státě Montana. Díky jeho geologicky aktivní minulosti se pyšní několika jezírky se žhavými gejzíry bahna, které vytvářejí úchvatné barvy a zážitky.

Dalšími parky jsou Mount Rainier National Park, se sopkou stejného jména, pyšnící se titulem nejvyššího vrcholu USA pokrytým ledem. Park je protkán množstvím turistických tras.

Netradiční dobrodružství nabízí Everglades National Park na Floridě. V místních mokřadech a bažinách se vyskytuje mnoho plazů a další zvěře milující vodní prostředí. Můžete zde vidět aligátory ve volné přírodě a také navštívit aligátoří farmu.

Monument Valley Park, s množstvím stolových hor, jejichž barvy přecházejí z červené, až po sytě oranžovou si připadáte jako na jiné planetě. Najdete jej v indiánské rezervaci kmene Navajo mezi Utahem a Arizonou. Pro indiánskou mytologii velmi významné místo.

Hojně navštěvovanou přírodní zvláštností je Death Valley v National Park Death Valley na hranicích Nevady a Kalifornie. Nejsušší, nejteplejší a nejnižší oblast Severní Ameriky, kde teplota dosahuje až 56,7 °C ve stínu, nejvyšší naměřená teplota na zemi.

Las Vegas

Město postavené veprostřed pouště plné hotelů, casin a zábavy Vás dostane svou neopakovatelnou atmosférou.

Fontána Bellagio nevýznamnější turistická atrakce Las Vegas. Fontánu tvoří 1200 trysek a osvětlena barevnými světly, tvořící spolu s tryskající vodou úchvatnou podívanou.

Obrovský bulvár Las Vegas strip, s casiny a luxusními hotely je ikonou americké zábavy. Mnoho Američanů tady přijde snadno o své úspory.

Hollywood

americké taxi

Hvězdný Hollywood bulvár, kde se nachází chodník s otisky nohou a rukou slavných osobností při prohlídce určitě neminete. Stejně jako v horách nad městem spatříte slavný nápis Hollywood, který je možné i navštívit. Město nabízí další atrakce, množství muzeí a příležitostí k nakupování.

Při cestování po Americe si nezapomeňte vzít kreditku, cestovní doklady a přiměřenou hotovost sebou. Cennosti si nechte raději na hotelu a vezměte si fotoaparát nebo kameru, abyste si zvěčnili své zážitky. Při návštěvě přírodních zajímavostí budete potřebovat batoh s vybavením do hor. Potraviny zabalte do neprodyšných obalů, jejich vůně by mohla přilákat medvědy.